موسسه پراش

خدمت به جامعه دانشگاهی، آرمان ماست

Pubaccess

مقالات

P u b a c c e s s . i r

خدمات اشتراک نشریات علمی

مقالات


روند استفاده از مجلات الکترونیکی

تحولات عظیم فن آوری اطلاعات و ارتباطات در سال های اخیر و جهانی شدن اینترنت، نقطه عطفی در گسترش اطلاعات علمی و سرعت آگاهی رسانی جهان محسوب می شود و یکی از دستاورد های مهم آن پیشرفت شگرف انتشارالکترونیکی است. در نتیجه، اطلاعاتی که از تمام جهات و در باره همه موضوعات در سراسر جهان به سرعت در حال تولید است اینک به صورت الکترونیکی منتشر شده و مجله الکترونیکی را به مهمترین وسیله نقل و انتقال اطلاعات و ارتباطات علمی جهان تبدیل نموده است.

متن کامل مقاله

انتشار مجلات الکترونیکی علوم پزشکی در ایران

اطلاعات در جهان به سرعت در حال تولید و تغییر است و عبارت " انفجار اطلاعات" در این روزگار به درستی مصداق "فوران اطلاعات" و عرضه صعودی ما حصل تجربیات جدید، اکتشافات، اختراعات، و ابداعات در زمینه های مختلف علوم و فنون است.

متن کامل مقاله

این بلند گو ها و میکروفون های کوچولو به پوست شما اجازه پخش موسیقی می دهد

اگر شما آماده اید گوشی خود را فراموش کنید فن آوری پوشیدنی جدیدی که می تواند پوست شما را به یک بلند گو تبدیل کند قرار است نقش رساننده موسیقی به گوش شما را داشته باشد. این "پوست هوشمند " جدید، که بیشتر برای کمک به کم شنوایان و افرادی با اختلال گفتاری ساخته شد می تواند در گوش یا به صورت نواری روی گلو قرار داده شود. دستگاه مشابهی، که در همان مطالعه توضیح داده شده، به عنوان بلند گویی عمل می کند که می تواند به تلفن های هوشمند و کامپیوتر وصل شود و سیستم های ایمنی فعال با صدا را باز کند.

متن کامل مقاله

ده مزیت استفاده از مجلات علمی آنلاین برای پژوهش های علمی

مجلات علمی آنلاین انجام تحقیقات برای پروژه های علمی را بسیار آسان تر کرده اند. دانشجویان اکنون برای نوشتن پروژه ها یا پایان نامه شان می توانند از طریق مجلات علمی آنلاین به آسانی به اطلاعات موثق دسترسی پیدا کنند.اینک از طریق کامپیوتر، تبلت، یا تلفن های هوشمند و ارتباط اینترنتی به مجموعه وسیعی از مجلات علمی و سایر منابع الکترونیکی دسترسی پیدا کرد.

متن کامل مقاله

هیناری: دسترسی به تحقیقات سلامت

هیناری (HINARI ) که مخفف دسترسی ابر شبکه ای به نوآوزی های سلامت است، توسط سازمان جهانی بهداشت به کمک ناشران بزرگ سازماندهی شد تا کشورهای کم درآمد و با درآمد متوسط بتوانند به یکی از بزرگترین مجموعه های جهانی اطلاعات پزشکی و بهداشتی دسترسی پیدا کنند.

متن کامل مقاله

تغییر ماهیت کتابخانه ها در عصر دیجیتال

نقش کتابخانه در طول سال ها تغییر قابل ملاحظه ای یافته است و کتابخانه ها به محلی بیشتر برای دستیابی به اطلاعات، و نه کتاب، تبدیل یافته اند. آیا کتابخانه سنتی می تواند اهمیت خود را در جامعه قرن بیست و یکم حفظ کند ؟

متن کامل مقاله

چگونه فناوری در حال تغییر دادن آینده کتابخانه هاست

فناوری همچنان در حال تکامل است و همان طور که پیش می رود بیشتر و بیشتر با جامعه عجین می شود. لوازم هوشمند و دستیاران کنترل صدا فقط دو نمونه از این هستند که فناوری برای آسان تر کردن زندگی مردم چگونه پیشرفت می کند. همان طور که فناوری روش مدیریت زندگی ما را عوض می کند، آیا بر روش مدیریت کتابخانه ها هم تأثیر می گذارد؟

متن کامل مقاله

کتابخانه های آینده چگونه هستند؟

اصطلاح کتابخانه مختلط یا هیبرید در فرهنگ کتابخانه های دانشگاهی اصطلاح تازه ای نیست. در واقع، بیش از دو دهه است که مترادف با هویت کتابخانه مدرن دانشگاهی بوده است، نقطه میان تحول کتابخانه های دانشگاهی از مکان هایی ملموس که در آن ها مواد چاپی سنتی تهیه شده و در دسترس قرار می گیرند، تا فضاهای کاملا" دیجیتال که به عنوان دروازه هایی به منابع شبکه ای عمل می کنند. مسلما" وضعیت موجود کتابخانه های دانشگاهی نمادی از کتابخانه مختلط باقی مانده است. برای مثال، کتابخانه اصلی جدید دانشگاه بیرمنگام ، در سپتامبر 2016 گشایش یافت و برای مراجعان خود امکان دسترسی به منابع هم چاپی و هم دیجیتال را با فضاهای عمومی مجهز به فناوری در کنار محلی برای تحقیقات که اختصاص به مجموعه ای چاپی از مجموعه منابع تحقیقاتی دارد، فراهم می کند.

متن کامل مقاله

پرسشی اگر دارید با ما در میان بگذارید
در صورتی که مایل به دریافت پاسخی هستید شماره تلفن یا آدرس ایمیل خود را ذکر کنید.موسسه پراش

افتخار ما 30 سال فعالیت در زمینه اطلاع رسانی

آموخته ها و تجارب ما در سفارش و تهیه نشریات لاتین، سرمایه ماست.

موسسه پراش
شناسه ملی : 10100220785
کد اقتصادی: 7978-1938-4111
اقامتگاه قانونی:
تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از زرتشت شرقی، خیابان شهید حمید صدر، پلاک 10
کد پستی: 35911-15977
تلفن: 88922500
پست الکترونیک: marketing@pubaccess.ir